Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Sport Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Sport Magazint!

Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Style Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Style Magazint!

ProfimEdia-Red Dot
|
2019.05.22.
|
Rovatunkban egy-egy híres magyar sportszemélyiséget faggatunk pályafutása legemlékezetesebb pillanatairól, mégpedig öt melléknév „bűvkörében”. Így aztán megtudhatjuk, kinek melyik sportélménye volt a legkeményebb, legkeserűbb, legkiválóbb, legkiborítóbb és legkalandosabb. Ezúttal a 2016-os riói játékokon olimpiai aranyérmes, valamint világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes párbajtőrvívónk, Szász-Kovács Emese emlékezett vissza pályafutása maradandó momentumaira.
[token global site-name]1. Kemény – A fogcsikorgatva kiharcolt siker

2000., aranyérem a junior Magyar bajnokságon

Kettőt is tudnék mondani, Rómában volt egy Grand Prix, ahol az első körben 13–7-re vezetett az ellenfél, és onnan tudtam nyerni 15–14-re, majd az egész versenyt megnyertem. A másik pedig egy nagyon régi történet junior koromból: ahhoz, hogy kijussak a junior világbajnokságra, meg kellett nyernem a junior magyar bajnokságot, de úgy, hogy egy másik versenyző, akinél a kijutáshoz jobb eredményt kellett elérjek, itt csak az 5-8. helyen végezhetett. És milyen a sors: vele kerültem össze a nyolc között, megvertem, majd úgy nyertem meg a döntőt, hogy 14–12-es hátrányból győztem 15–14-re. Nagyon-nagyon kinn szerettem volna lenni ezen a világbajnokságon, mindent megtettem érte, és az utolsó leheletemig küzdöttem. Magában a döntőben pedig nem is tudom, belegondoltam-e abba, hogy ennek mi a tétje, ami talán jobb is, mert ilyenkor annyira gyorsan történik minden, hogy ha az ember elkezd ilyeneken gondolkodni, mire a végére ér, már meg is szúrták.