Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Sport Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Sport Magazint!

Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Style Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Style Magazint!

ProfimEdia-Red Dot
|
2020.11.26.
|
Vannak olyan sportsztárok, akik egyénileg a világ legjobbjai közé tartoznak, de valamiét nem jön ki nekik a lépés, hogy megszerezzék a hőn áhított trófeát. Bemutatjuk a koronázatlan királyokat, akik gólokban, pontokban vagy futamgyőzelmekben a legjobbak a még aktívak között – bajnoki cím nélkül.

[token global site-name]Marko Vujin – kézilabda BL
Ágyú van a bal kezében a szerb átlövőnek, akit jól ismerhetünk, hiszen Magyarországon vált a világ egyik legjobb kézilabdázójává. Az egy centi híján kétméteresre nyúlt Vujin 2003-ban igazolt a Dunaferrhez, amelyben gólkirályi címet is szerzett, majd lecsapott rá a Veszprém. Öt csodás év következett számára, ami alatt öt bajnoki címet és öt kupagyőzelmet ünnepelt, de a legfőbb cél, a Bajnokok Ligája-siker nem jött össze, 2008-ban csak KEK-et nyert a csapattal. Ezért 2012-től a német Kielben folytatta, amely címvédő volt a BL-ben, ráadásul a Vujin leigazolását megelőző öt idényben négyszer döntőig jutott. A góltermelés és a hazai versenysorozatok megnyerése Németországban sem jelentett akadályt Vujinnak, de a BL-ben hiába jutott be négyszer a Final Fourba, s egyszer a döntőbe is a Kiellel, ott sem tudott nyerni. 898 BL-góllal a háta mögött tovább üldözi a célt, nemrég a tavalyi győztes Vardar Szkopjéba igazolt.

A teljes cikk a Presztízs Sport 8/11-es számában olvasható.